
Ha laksban ltek, s oda kerl a kutya, tbb, mr elre lthat problmkra kell felkszlnd. Lssuk, nagyjbl sorban!
A klykkutya (ltalban) kvncsi s jtkos termszet. Neked kell j irnyba terelned az rdekldst. Gondolnod kell a laksban elfordul veszlyforrsokra! A kiskutyk szeretnek szaglszni, rgcslni, bebjni szk helyekre, kaparni. A szaglsbl tl sok baj nem szrmazhat, a msik hrombl annl tbb! Mieltt az j csaldtag megrkezik hozztok, egy kicsit t kell rendezni a lakst. Az gyakat, szekrnyeket, egyb btorokat gy rdemes elhelyezni, hogy semmikppen se tudjon mgjk mszni, beszorulni. Ezen kvl, nem rghat szklbat, ajtflft, nem kaparhatja az ajtkat, a sznyeget, a taptt. Ha lehetsged van r, alakts ki neki egy kisebb "zugot", ami csak az v.
Csak akkor kerljn kutya a laksba, ha nem kell (tl) sok idt egyedl tltenie! (Egybknt minek is, ha gysem vagy otthon?!) Az egyedllthez is fokozatosan szoktasd hozz, mieltt hosszabb idre magra hagynd. Kezdetben csak nhny percre menj ki a laksbl. Praktikus tancs! A kutyk sta s evs utn ltalban alszanak, de legalbbis pihennek. Ezekben az idpontokban rdemes elkezdeni a "magnrkat". Tanulja meg azt is, hogy attl, mert otthon vagy, nem kell mindig veled egy helyisgben lennie. Elfordulhat, hogy olyan vendgek jnnek, akik nem szeretik a kutyt vagy flnek tle.
Az gyak, a fotelek, az asztal "tiltott zna" a klyknek! (s egyb ms llatfajtknak is!) Ne kregessen az tkezasztalnl, inkbb egyen is akkor, a sajt tnyrjbl, a sajt vacsorjt. Mr kiskorban szoktasd hozz a jvben is megkvetelt viselkedshez. Termszetesen megkvetelni csak azt lehet, amit mr megtantottunk.
A laks nem jtsztr! Ezalatt nem azt rtem,hogy a szobban nem jtszhattok,hanem azt, hogy a laks nem alkalmas a rohanglsra, a kutyk egymssal val jtkra, ugrlsra, labdajtkokra stb..
|